Praktickí pomocníci k udržaniu poriadku v domácnosti


2024. 5. 30. | Mária

Praktickí pomocníci k udržaniu poriadku v domácnosti

V dózách zostanú potraviny vždy čerstvé.

 

USPORIADAJTE SI VECI S POMOCOU SKLENENÝCH NÁDOB


Kam sa zase stratila lepiaca páska? A kde sú pripináčiky? Na pracovnom stole môže rýchlo vzniknúť chaos. O drobnostiach v kuchyni a v kúpeľni človek tiež veľmi rýchlo stratí prehľad. Riešenie? Sklenené dózy a fľaše – všetko jasne uvidíte na prvý pohľad a v skrinkách a na policiach bude hneď poriadok. S večným hľadaním vecí skoncujete raz a navždy. A aj táto najväčšia kráľovná chaosu sa v okamžiku premení na upratovacieho profesionála.

 


Obsah skleněných fliaš vidíte na prvý pohľad.

 

VAREŠKY A SPOL: VŠETKO V KUCHYNI RÝCHLO PO RUKE

Orechy, cestoviny, múka a cukor: v kuchyni je toho veľa. Čas od času je dobré všetky potraviny skontrolovať, vytriediť a zase uložiť. Pokiaľ máte dobrý prehľad o tom, čo je v šuplíkoch a v skrinkách, rýchlejšie nájdete práve to, čo k vareniu a pečeniu práve potrebujete. 

Ako najlepšie začať takéto veľké upratovanie? Všetko vyberte, umyte šuplíky, poličky a skrinky, a potom naspäť vráťte len to, čo naozaj potrebujete. Na nejakú poličku, čo je po ruke si dajte to, čo často používate. Varešky a metličky postavte do krásneho džbánu. Do vysokých dóz sa zmestia špagety alebo kukuričné lupienky. Keď potom tieto vysoké dózy posuniete dozadu a pred ne postavíte tie nižšie, bude to nielen pekne vyzerať, ale čoskoro zistíte, že je to aj mimoriadne praktické. A naviac to bude vždy pôsobiť dojmom, že máte upratané.


Poháre vám pomôžu usporiadať aj kúpeľňu.

 

ŠTETCE, PÚDER, PINZETA? AJ V KÚPEĽNI MÔŽE VĎAKA PORIADKU ZAVLÁDNUŤ POHODOVÁ ATMOSFÉRA


Podriemkavať v horúcej vani plnej peny, len tak zavrieť oči a relaxovať... to funguje len v harmonicky upratanom prostredí. A preto si vyhrňte rukávy a vrhnite sa na upratovanie kúpeľne! Tieto tipy vám pomôžu kúpeľňu pekne usporiadať:

- Vytrieďte lekárničku: lieky s ukončením dátumy spotreby zlikvidujte a zvyšné lieky pekne roztrieďte. Na jednu kôpku dajte všetky kvapky a tinktúry, na druhú mastičky a krémy, na tretiu zase tabletky.

- Skontrolujte kozmetiku: na obale je vždy informácia o tom, ako dlho sa dá produkt používať od jeho otvorenia. Rešpektujte to. Neviete, ako dlho máte produkt otvorený? Potom je to jednoduché – pokiaľ krém divne vonia alebo sa zmenila jeho farba, zbavte sa ho!

- Usporiadajte zásoby: máte v kúpeľňovej skrinke veľa rôznych fľaštičiek? Dajte pekne k sebe šampóny, sprchové gély a telové krémy a vždy budete hneď vedieť, čo vám dochádza a čo je potrebné dokúpiť.

- Menej je viac: do zrkadlovej skrinky alebo do šuplíku môžete schovať zubné kefky, holiace strojčeky a ďalšie drobnosti. A nezabudnite zladiť farby. Pri sprchových závesoch, kúpeľňových predložiek a uterákoch pamätajte na to, aby boli iba v dvoch alebo troch rôznych farbách.


Akonáhle sú v kúpeľni už len nevyhnutné a použiteľné veci, je čas na výzdobu. Taktiež do kúpeľne môžeme pomocou dekorácii vniesť kus našich osobností. Kozmetické potreby ako štetce, vatové tampóny, či tyčinky alebo kúpeľňové soli môžete tiež skladovať v sklenených dózach alebo pohároch. Kúpeľňa tak bude pôsobiť viac čisto. Uzatvárateľné dózy a poháre navyše ochránia svoj obsah pred vlhkosťou a prachom, a tak aj veci vo vnútri zostanú suché a čisté.

 


Poriadok na pracovnom stole vytvoríte vďaka zaváraninovým pohárom.

 

NOŽNICE, PERÁ, PAPIERE: AKO UDRŹAŤ PORIADOK NA PÍSACOM STOLE


Čistota pol života – najväčší zmysel má toto porekadlo hlavne pokiaľ ide o pracovný stôl. Zatiaľ, čo sú ľudia, ktorí majú na pracovnom stole radi chaos, pretože prebúdza ich kreativitu, iní ľudia naopak začnú byť produktívni až vtedy, keď majú všetky veci svoje jasné a dané miesto. Všetkým však dobre poslúžia zaváraninové poháre, do ktorých sa dajú zavrieť rôzne drobnosti ako kancelárske sponky alebo pripináčiky. Do pohára bez viečka sa zase dajú nastrkať všetky perá, ceruzky a písacie perá.

Tip: Poháre môžete ľahko ozvláštniť lepiacou páskou, Na veľa pások sa dá taktiež písať fixkou!

 

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať