LUXUSNÝ PIKNIK


2024. 5. 28. | Mária

LUXUSNÝ PIKNIK

 

Dnes to znie neuveriteľne, ale až do 19. storočia sa pod pojmom piknik rozumelo stretnutie pod strechou. Princíp bol však rovnaký. Každý z hostí priniesol nejaké pochúťky, ktoré všetci spoločne zjedli.

Piknik sa stal obľúbeným a módnym vo viktoriánskej ére. Okrem iného vďaka Monetovi a Cézannovi, ktorí radi maľovali svojich hrdinov práve na pikniku. Ale aj postavy románov Jane Austenovej alebo Charlesa Dickensa rady holdovali tomuto neformálnemu spôsobu spoločenského stretnutia. Napriek tomu, že boli pikniky pôvodne zábavou bohatých, po Veľkej francúzskej revolúcii boli kráľovské parky sprístupnené verejnosti a možnosť usporiadať piknik v noblesnom prostredí naraz mali všetci. Tieto spoločenské stretnutia sa z domov nadobro presunuli von a stali sa neoddeliteľnou súčasťou jari a leta. A nie je náhodou, že sú pikniky veľmi obľúbené dodnes.

Čo presne potrebujete na to, aby bol váš piknik pohodový a štýlový? Či už má ísť o elegantné stretnutie, pohodové stretnutie v štýle hippies alebo romantický piknik pri západe slnka, máme pre vás niekoľko trikov, ako môžete každý piknik ozvláštniť.


ZÁKLADOM KAŽDÉHO PIKNIKU JE…

… pikniková deka! Mala by byť mäkká, aby sa na nej pohodlne ležalo alebo sedelo po dlhú dobu. Mala by byť tiež dostatočne polstrovaná, aby vám v chladnejšom počasí nebola zima. A tiež by mala byť nepremokavá, aby vás chránila pred vlhkosťou zo zeme. Ak chcete, aby váš piknik bol naozaj štýlový, vezmite si so sebou aj koberec. Môžete ho použiť pod piknikovú deku, aby ste ju viac ochránili pred vlhkosťou. Alebo si môžete vybrať niektorý z našich vonkajších kobercov COLOUR CLASH, ktoré zaručene vydržia aj na tráve.

 

SPESTRITE SI PIKNIK NÁBYTKOM

Vankúše, vankúše, vankúše… a pufy. Pokiaľ chcete, aby váš piknik bol naozaj bohémsky, vezmite si so sebou puf BOHO LOUNGE alebo ALL NATURE a samozrejme vankúše. Nebojte sa skombinovať vankúše tradičné a vankúše na sedenie rôznych farieb a vzorov. Nielen, že skvele vyzerajú, ale sú aj praktické. Ak je práve chladnejšie, alebo plánujete večerný piknik, nezabudnite si so sebou zobrať aj deky.

Ako stolík sa dá využiť paleta, ale ideálnou voľbou bude aj náš okrúhly ratanový stolík BOHO LOUNGE.


 

ZLATÝ KLINEC PIKNIKU: STÔL S LAHÔDKAMI

Základ máme hotový. Teraz môžeme vybrať všetky dobroty, poháre a príbory z piknikového koša. Ak máte radi piknik v elegantnom štýle, zvoľte sklenený riad. Pokiaľ organizujete piknik len pre pár ľudí a nechcete väčší stôl, bude sa vám hodiť náš rozkladací stôl CHIN CHIN s držiakmi na poháre. Stačí ho rozložiť, poháre dať do držiakov a máte istotu, že nič nevylejete.

Ak máte na pikniku väčší stôl, pokryte ho ľanovým alebo bavlneným obrusom. Pripravte si tiež podnosy, taniere a príbory. Ak má byť veľmi teplo, nezabudnite tiež na slnečník a chladiacu tašku.

 

DEKORÁCIESvetelné girlandy, lucerny, vázy plné kvetov…. Pokiaľ zvolíte správne osvetlenie, môže váš piknik pokračovať aj po zotmení. Vďaka sviečkam na batérie, svetelným reťaziam rozveseným na okolitých stromoch a solárnym lampášom si môžete užívať spoločné chvíle obklopené svetielkami dookola.

Všetko je pripravené? Potom je čas priniesť všetky dobroty! Ovocie, slané a sladké občerstvenie – pamätajte však, že je dobré vybrať potraviny, ktoré vydržia v teple, neroztečú sa alebo sa nerozpadnú. Pretože naozaj vydarený piknik trvá dlhé a dlhé hodiny. 

 

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať