Recepty na zdravé smoothie


2024. 5. 26. | admin

Recepty na zdravé smoothie

 

Užite si jarné vitamíny!

 

Smoothie z farebnej, jarnej zeleniny a ovocia sú nielen chutné, ale obsahujú aj množstvo vitamínov. Stačí zmiešať ingrediencie a môžete ich jesť doma na raňajky alebo dokonca na cestách! Či už sú to raňajkové energetické bomby bohaté na vlákninu, mliečny kokteil na posilnenie imunity alebo štýlová pochúťka z lesného ovocia a banánov – tu sú tri recepty, od nás pre vás.

 

Raňajkové jablkovo-ovsené smoothie

 

 

"Jedno jablko denne udrží lekára preč!" Niet sa čomu čudovať, veď tento okrúhly plod obsahuje množstvo dôležitých minerálov a vitamínov. S jablkovým ovseným mliečnym kokteilom môžete vyškrtnúť konzumáciu jabĺk zo svojho dňa. Vďaka kombinácii zdravého ovocia, ovsených vločiek bohatých na vlákninu a škorice stimulujúcej metabolizmus je nápoj ideálny ako ranný snack. Pri príprave však dbajte na to, aby ste jablko použili aj so šupkou, pretože tá obsahuje najviac vitamínov a vlákniny.

 

Ingrediencie (na 1 porciu):

1 jablko  

½ banánu  

50 gramov jemných ovsených vločiek  

200 ml mlieka (alebo rastlinného mlieka)  

1 zarovnaná lyžička škorice

 


Ovocie umyte a nakrájajte na malé kúsky. Mlieko, ovsené vločky a škoricu dajte do mixéra a rozmixujte, kým nezískate krémovú konzistenciu. Potom už len naplňte pohár, nasypte doň ovsené vločky, štipku škorice a môžete si vychutnať smoothie!

 

Posilnenie imunity: pomarančovo-zázvorové smoothie

 

Toto pestrofarebné pomarančové a zázvorové smoothie je chutné a super zdravé. Smoothie, ktoré obsahuje veľké množstvo pomaranča, mrkvy a zázvoru, pokrýva dennú potrebu vitamínov a posilňuje imunitný systém.

 

Ingrediencie (na 2 porcie):  

2 pomaranče  

2 mrkvy  

100 gramov hrozna  

½ koreňa zázvoru  

200 ml studenej vody  

Čerstvá mäta

 

 

Ovocie a zeleninu umyte a odstráňte šupku. Potom nakrájajte hrozno a pomaranč na malé kúsky a zázvor a mrkvu na jemné plátky. Všetko dáme do mixéra s 200 ml studenej vody a rozmixujeme na krém. Nalejte mliečny kokteil do pohára, pridajte kocky ľadu a lístky čerstvej mäty a máte super zdravý nápoj!

 

Štýlové smoothie z lesného ovocia a banánov

 

Kokteil, ktorý nielen dobre chutí, ale aj dobre vyzerá? Nie je nič jednoduchšie! Toto smoothie z lesného ovocia a banánov vás jednoducho očarí a večer bude konkurovať aj vášmu obľúbenému kokteilu. Divoké ovocie ako maliny a černice poskytujú veľa vitamínov a čučoriedky sú plné minerálov, ktoré posilňujú svaly a kosti.

 

Ingrediencie (na 2 porcie):  

100 gramov černíc  

75 gramov malín  

75 gramov čučoriedok  

2 banány  

200 ml kokosového mlieka

 

 

Banán ošúpte a nakrájajte. Potom vložte nakrájané kúsky s kokosovým mliekom do mixéra a rozmixujte ich. Upozornenie: Kúsky banánov majú tendenciu sa zhlukovať, preto v prípade potreby pridajte trochu tekutiny.

Potom poháre naplňte približne do polovice banánovým mliekom. Černice, maliny a čučoriedky dôkladne umyte a rozmixujte s trochou vody na kašu, potom túto červenofialovú ovocnú zmes zalejte znova banánovým mliekom. Pre mramorový efekt jednoducho použite slamku alebo lyžicu. Na vrch dajte pár kúskov čerstvého ovocia ako ozdobu!

 

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať