Tipy a nápady pre 24 najkrajších dní v roku


2024. 5. 30. | Mária

Tipy a nápady pre 24 najkrajších dní v roku

 

Kiež by bol každý deň v roku ako tie decembrové. Každý deň by sme mohli otvoriť malé dvierka a začať deň s krásnym malým prekvapením. Pretože, a teraz naozaj ruku na srdce, z adventného kalendára má radosť skutočne každý a je jedno, či ste malí alebo veľkí. A keď je ešte k tomu taký pekný a naplnený láskyplne vybranými malými darčekmi, radosť je hneď o to väčšia.

Tu Vám predstavíme rôzne varianty kalendárov ladiace s rôznymi štýlmi – jeden v chladných modro strieborných odtieňoch, druhý romanticky ladený do ružova a ďalší slávnostný v zeleno zlatej farebnej kombinácii. Navyše Vám ukážeme aj pár nápadov, ako týchto 24 krabičiek a vreciek nápadito naplniť.


Adventný kalendár môže byť aj efektnou vianočnou dekoráciou na Vašej stene.

 

KLASIKA V ZELENEJ A ZLATEJ: ADVENTNÝ KALENDÁR PRE VYZNÁVAČOV TRADIČNÝCH VIANOC

Váš adventný kalendár bude v žiarivých vianočných farbách, ako je zlatá a zelená, vyzerať skutočne slávnostne. Malé papierové krabičky v okamžiku pripravíte a ľahko ich na šnúrku alebo hneď rovno na svetelnú reťaz pripevníte.


O sviatočnú náladu sa postarajú hviezdy zo zlatého papiera.


Froebelské hviezdy poskladáte zo štyroch rovnako veľkých a dlhých papierových prúžkov. Kto už to párkrát skúsil, vie, že táto nápaditá činnosť vyžaduje už nejakú tú dávku zručnosti a trpezlivosti. A práve preto u nás môžete už poskladané a hotové papierové hviezdičky zakúpiť, to len keby Vaše tvorivé ja začalo pri dlhom kreatívnom nezdare trpieť zúfalstvom.U nás sa vianočné gule nevešajú len na stromček, ale aj na stenu.


To najlepšie na adventnom na stene visiacom kalendári? Poskytuje veľa priestoru pre úžasné vianočné dekorácie. Veľké vianočné ozdoby, zlaté šišky alebo práve Froebelove hviezdy – pozdĺž šnúrky sa tak vytvára rad malých vianočných pokladov.

Aby tiež všetko dobre držalo na svojom mieste, mali by ste adventný kalendár, svetelnú reťaz a ozdoby dobre pripevniť. Ideálne ešte uprostred kalendára zatlčte jeden klinec naviac, šnúrka sa tak neprevesí a váha bude po celej dĺžke rovnomerne rozprestretá.

V Anglicku a v Amerike tradične visia na krbovej rímse, s postupom času ale získali na obľúbenosti aj za hranicami a skrášľujú tak množstvo schodiskových zábradlí alebo okenných parapiet aj u nás.
AKO KRÁSNA MRAZIVÁ ZIMNÁ NOC: ADVENTNÝ KALENDÁR V MODREJ A STRIEBORNEJ

Kto by si rád oddýchol od červenej, zelenej a zlatej a skúsil niečo iné? Práve pre Vás je modro strieborná farebná kombinácia ako stvorená. Tieto chladné odtiene pôsobia obzvlášť elegantne a zároveň aj prekvapivo slávnostne. Rôzne geometrické vzory na adventnom kalendári sa postarajú o osviežujúcu zmenu. Sáčky ani nemusíte vždy len vešať, o niečo ťažšie sáčky stojace na peknom príborníku alebo komode tiež krásne vyniknú a naviac ich môžete dozdobiť napríklad vetvičkami a sviečkami.


Žiarivé vyhliadky: Striebro dodá opulentný nádych.


Tip na dekoráciu:
U svetelných reťazí dbajte na to, aby to boli LED svetielka, tie totiž nevytvárajú žiadne teplo a môžu teda visieť hneď vedľa ďalších predmetov.

 

 
Za vločkou vločka, z oblohy padá... chvíľočku počká a potom sa roztápa

 

Zimný look? Čo takto v pastelových farbách.


AKO Z ROZPRÁVKY: ADVENTNÝ KALENDÁR V RUŽOVEJ FARBE

Do tejto varianty sme sa úplne zamilovali, ružová sa predsa k Vianociam tak hodí. Veď všetky tie sladké drobnosti okamžite zahrejú pri srdiečku. Kto sa rozhodne pre ružovú variantu, môže svoj adventný kalendár dekorovať ďalšími farbami ako je béžová, hnedá, šedá a biela.Čajové sviečky v tvare hviezdičky sú jednoduchou ale veľmi efektnou dekoráciou, ktorá navodí príjemnú sviatočnú atmosféru.

Až na druhý pohľad si všimnete nežných vianočných vzorov na papierových sáčkoch. Zvončeky, vetvičky bodliakov, vianočné vence a mnoho ďalších zlatých tlačených motívov pôsobí tak jemne a nostalgicky. S týmto vzhľadom dokonalo ladí čierna saténová stuha, ktorá chráni darčeky pred pohľadmi netrpezlivých zvedavcov.


Každý deň nové prekvapenie: milujeme adventné kalendáre!


S visačkami každému vrecku efektne priradíte číslo dňa. Aby ste nestratili prehľad pomôže chytrý ťahák, kde máte všetky darčeky ku dňom v písanej forme pekne zaznamenané. Tak môžete napríklad ručne napísaný príbeh rozdeliť do niekoľkých odstavcov a osladiť tak čitateľovi decembrové ráno hneď niekoľkokrát. 

Tip pre Vás: Takto môžete aj efektne zabaliť žiadosť o ruku , postačia Vám len tri kartičky a tri vrecúška.Vo svite sviečok zapôsobí zlatá potlač až magicky.

 

Toľko krásnych nápadov, ako naplniť adventný kalendár!AKO NAPLNIŤ ADVENTNÝ KALENDÁR: TIPY, TRIKY A NÁPADY PRE INŠPIRÁCIE

Rozhodnúť sa pre jeden adventný kalendár – to samotné býva už tak náročné, ale potom nastáva ďalší oriešok , čo do neho? Čím sáčky naplniť, radšej len niečo zdravé, niečo sladké alebo snáď nejaké hračky? Poznáme to všetci, začína to ambiciózne, nápady prichádzajú jeden za druhým a hľa, skončili sme pri č. 14. Uff, počujete to lámanie hlavy? Ešte, že sme pre Vás pár nápadov tiež pozbierali.


Poukazy na spoločne strávený čas vždy potešia.


A šup do krabičky. Papier vždy radšej zrolujte, neskladajte.RUČNE PÍSANÉ

Poukaz môžete darovať vždy, to sa vie. A čo takto, navštíviť spoločne vianočné trhy, neznie to krásne? Tu je pár ďalších skvelých nápadov:

Poukaz na spoločne strávenú aktivitu, ako napríklad vianočný trh, korčuľovanie, návšteva detskej zoo, zimný výšľap, pekný film v kine, zájsť do reštaurácie a tak ďalej. Vianoční príbeh. Dobre, nemusí byť zrovna ručne písaný, dlhšie texty ľahko vytlačíte aj na pekný papier. 

Recept na sladkosti, po ktorom už tak dlho túži! Samozrejme musí obdarovaný sľúbiť, že tajné prísady nikdy nikomu neprezradí. 

Vtipy, básne, citáty, hlášky alebo jednoducho neskonale milý kompliment. Často to bývajú práve tie malé veci , ktoré však majú obrovskú silu. 

Dnes podávame hranolky! Trikrát „HURÁ“.


Naplniť 24 krabičiek môže byť s tými správnymi nápadmi veľká zábava.

MALÉ DARČEKY

Adventným kalendárom máte niekomu inému urobiť každý deň malú radosť. Teda úplne postačí krabičky a vrecúška naplniť drobnosťami, žiadnych veľkých a drahých darov nie je treba.

Malé vonné sviečky alebo voskové chipsy, ktoré sa v aromalampe pomaly rozpúšťajú a šíria vôňu zimy a Vianoc.

Vtipnú ozdobu na vianočný stromček, či už sáčok s hranolkami, Supermana alebo leňochoda. Veselé ozdoby nájdu na stromčeku určite svoje čestné miesto.

Pre Vaše vianočné pečenie určite oceníte podarené vykrajovátka ako jelenie parohy, vločku alebo formičku v podobe pána perníka.

Malé pečiatky skrášlia každý list. A ktovie, možno potom Vaše listy poputujú až k samotnému Ježiškovi.

Butlers Vám želá veľa radosti s plnením adventných kalendárov a požehnaný a krásny predvianočný čas!

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať