Malé balkóny – vel'ké príležitosti


2024. 5. 30. | Mária

Malé balkóny – vel'ké príležitosti


Raňajkovať na terase, pracovať vonku a večer sledovať a počítať hviezdy – jedna z najlepších vecí v lete je môcť to robiť každý deň. A na to všetko nepotrebujete veľkú záhradu či terasu, keďže pomocou niekoľkých trikov si vytvoríte vlastnú pohodlnú oázu aj na maličkom balkóne. A stačí na to len pár krokov  - ukážeme vám, ako na to!

 

KROK 1: ROZLOŽTE VONKAJŠÍ KOBERECVšetko to začína od základov – hovorí sa, a toto vyhlásenie má svoje miesto aj na malom balkóne! S vonkajším kobercom odolným voči UV žiareniu, ktorý odolá nepriazni počasia, si ľahko vytvoríte domácu atmosféru – ako keby ste práve sedeli vo vašej obývačke!

Naše vonkajšie koberce na vás čakajú v niekoľkých farbách, veľkostiach a vzoroch – okrem toho sú členovia rodiny DÉJA VU vyrobení zo 100% PET fliaš, zatiaľ čo rodina produktov COLOR CLASH je vyrobená z 50% recyklovaného materiálu, takže si môžete užívať ničnerobenie vonku s čistým svedomím.

 

KROK 2: VYBERTE SI SKLADACÍ ZÁHRADNÝ NÁBYTOKNa malých balkónoch by nemal chýbať ľahko otvárateľný a rozkladací záhradný nábytok, ktorý je vám vždy k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek ho potrebujete.

Práve ste doraňajkovali a chceli by ste sa opaľovať? Zatvorte stoličku a stolík niekoľkými pohybmi, otvorte lehátko alebo rozložte uterák a môžete začať relaxovať! Alebo len zaveste hojdaciu sieť zo stropu a hojdajte sa tak dlho, ako budete chcieť. Znie to dobre, však?

Či už ide o masívne drevo, ako je dub alebo akácia, odolný bambus, práškové lakovanie, lakované železo alebo syntetický ratan, jedným z najdôležitejších kritérií pri kúpe záhradného nábytku je materiál odolný voči poveternostným vplyvom. Náš záhradný nábytok vždy navrhujeme s ohľadom na túto skutočnosť, aby ste si v nadchádzajúcich rokoch mohli užívať tie isté chvíle vonku, a tiež máme na pamäti udržateľnosť: suroviny pre náš drevený nábytok pochádzajú z farmárčenia s certifikátom ®FSC.

 

3 KROK: SKRYŤ SA PRED POPOĽUDŇAJŠÍMI LÚČMI


Kto povedal, že slnečníky majú miesto len na veľkej terase? Naše slnečníky SIESTA sa dodávajú v rôznych veľkostiach, farbách, kruhoch a polkruhoch, aby vám poskytli chladivý tieň v tých najhorúcejších dňoch Sú praktické a flexibilne sa prispôsobia podmienkam v priestore: namiesto podstavca môžete slnečník pripevniť aj na zábradlie balkóna a stačí pár kliknutí, aby ste ho vždy nastavili do požadovanej polohy.

 

4 KROK: OÁZA RASTLÍN


Zaveste ich na zábradlie balkóna, poveste ich zo stropu alebo steny, aby ste ušetrili miesto, alebo ich položte na rímsu, podlahu, stôl  - rastliny naplnia aj tu najmenšiu terasu životom a farbami. Jemne ich obklopia, prečistia vzduch, vytvoria skutočnú oázovú atmosféru a tiež pomáhajú vytvárať súkromný priestor v meste, ktoré je preplnené susedmi.

Čím viac, tým lepšie. Naše ZINKOVÉ vonkajšie truhlíky na kvety na vás čakajú každý rok v nových farbách, no v obvyklom prevedení odolnom voči poveternostným vplyvom, aby boli vaše chvíle strávené vonku ešte pestrejšie.

 

5 KROK: VYTVORTE SI ZMYSELNÚ NÁLADU
A čerešnička na torte, drobné doplnky ozvláštnia domácu a intímnu atmosféru na balkóne ako skutočné skvosty.

Obytný priestor môžete ešte vylepšiť vonkajším kobercom a doplnkami – vankúšmi, vonkajšími svietidlami, lucernami a sviečkami. Čakajú na vás naše podsedáky v rôznych farbách a veľkostiach – môžete ich položiť na stoličku, ale môžete si vybrať aj hrubší podsedák, ktorý vám umožní pohodlne sedieť na podlahe.

Či už máte radi farby alebo vyznávate prírodné materiály a prírodné odtiene, v našich sviečkach, svietnikoch a lucernách si určite nájdete ten správny štýl. Obmotajte svetelnú reťaz na zábradlie, na zem položte lucerny, na stôl dajte niekoľko malých sviečok a môžete si začať užívať svoje letné dobrodružstvo.

A keď s tým skončíte, všetko čo musíte urobiť, je kliknúť na kanál Spotify, odoslať svoj obľúbený zoznam skladieb a užívať si čas vonku vo svojej súkromnej oáze od rána do večera. 

Na posedenie na terase odporúčame SUNSHINE TUNES

 

 

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať