KÚPEĽŇA: AKO RELAXOVAŤ V KÚPEĽNI


2024. 5. 28. | Mária

KÚPEĽŇA: AKO RELAXOVAŤ V KÚPEĽNI

 

Dobrý spánok, cvičenie a vyvážená strava: to sú najčastejšie rady pri starostlivosti o seba. Oprávnene. Príliš málo spánku často spôsobuje, že vyzeráte staro, príliš málo pohybu má vplyv na vaše boky a málo konzumácie zeleniny vedie k obom. Navyše, niečo dobré pre seba môžeme urobiť aj inak, a to na mieste, ktoré je oveľa viac ako len štyri steny – doma. Heslo tu znie: čas pre rodinu, blízkych alebo len pre mňa.

Doprajte si oddych od každodenného života a trochu času na relax. Kúpeľňa je na to ako predurčená. A čo môže byť krajšie ako ja a čas strávený v domácich kúpeľoch. Poďme si teda spoločne vykúzliť z kachličkovej klasiky vašu malú jemnú wellness oázu. Pýtate sa ako? Jednoducho, renováciou. Malé veci sem, zelené veci tam a zrazu sa dobrý pocit stane súčasťou programu. Pretože o tom je kúpanie vo vani. Dodať miestnosti jemný, príjemný dotyk jednoduchými prostriedkami. Tak buďte odvážni! Dáme vám tipy a odhalíme šikovné triky pre vytvorenie novej atmosféry. Verní heslu: Robíme to čerstvé, svieže, vzrušujúce!
JUNGLE BOOGIE ALEBO MICROGREENS?

Rastliny sú prvým krokom k tomu, aby sa kúpeľňa dostala z jej temnej existencie vlhkého prostredia. Na jednej strane vnášajú túto živú ľahkosť svojimi rôznymi farbami od svetlej brezy cez olivové tóny až po bohatý mach. Na druhej strane, viaceré štúdie už dokázali, že zelení spolubývajúci dokážu zlepšiť klímu v miestnosti a dokonca prispieť k relaxácii prostredníctvom prirodzene zabudovanej filtrácie vzduchu. Zostáva len otázka: ktoré rastliny by to mali byť? A ak áno, tak koľko?

Okrem osobného vkusu to závisí aj od dizajnu kúpeľne. Ide o viac metrov štvorcových? Má kúpeľna len vetranie alebo jedno alebo v lepšom prípade niekoľko okien? To všetko je rozhodujúce pre výber a počet rastlín. Koniec koncov, denné svetlo je nevyhnutné pre prežitie zelených rastlín a vysoká vlhkosť vzduchu - ako sa často vyskytuje po sprche - zodpovedá skôr tropickým podmienkam.

Presne na to sú ideálne rastliny, ktoré vyžadujú malé až žiadne zalievanie alebo absorbujú svoje potreby vzduchom. Aloe Vera je takýto prípad. Pochádza z púští tohto sveta, je veľmi šetrné, pokiaľ ide o vodu, a zásoby si ukladá do svojich hustých listov. Dobrou voľbou sú aj paprade a palmy všetkých druhov, dostupné v mikro a makro. Netreba zabúdať ani na pavúkovitú rastlinu, jednu z obľúbených v miestnych kúpeľniach. Starostlivosť je v podstate nenáročná, potrebuje svetlé miesto, no odmení sa vám mnohými odnožami, ktoré sa dajú úžasne rozmiestniť. A takto okamžite vytvára pocit džungle. Orchidey sa odporúčajú pre tých, ktorí chcú trochu kvitnutia. Keďže nemajú radi priame slnečné svetlo a milujú vlhký vzduch, sú skvelým doplnkom do kúpeľne.

Záver: Rastliny sú od prírody nielen skutočnými tvorcami šťastia, ale sú aj skvelou dekoráciou, ktorá vnesie do domácich kúpeľov farby a dá sa štýlovo skombinovať so správnymi kvetináčmi.

 

BATH, LIFE, HACK: ANTI – DUST – PRO – CLEAN – GO – GLOSSY - SPRAY 

Poznáte to aj vy? Práve ste upratali kúpeľňu a už sú police a povrchy opäť plné prachu? Niečo pre vás máme! S naším sprejom Anti-Dust-Pro-Clean-Go-Glossy-Spray prach natrvalo nezmizne, ale môžete si dlhšie užívať lesk políc, skriniek, atď. Najlepšie na tom je, že antistatickú prachovku si môžete sami rýchlo zmiešať s niekoľkými domácimi predmetmi.


RECEPT NA VÄČŠIU KRÁSU V KÚPEĽNI

500 ml vody (najlepšie destilovanej, aby sa predišlo škvrnám od vodného kameňa)     

3 lyžice octovej esencie     

1 čajová lyžička oleja (napríklad roztopený kokosový olej alebo olivový olej)     

0,5 lyžičky organického prostriedku na umývanie riadu     

10-20 kvapiek esenciálneho oleja (pre sviežu vôňu, najlepší je citrón)     

1 sprejová fľašaJednoducho nastriekajte prírodný sprej proti prachu a utrite ako obvykle.


VYTVÁRANIE PORIADKU LAHODÍ OKU A ROBÍ RADOSŤ

Podľa magazínu Time patrí medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Hovoríme o Marie Kondō, japonskej najpredávanejšej autorke a známej odborníčke na upratovanie. Všetko sa točí okolo upratovania. Jej teória: Vytváranie a udržiavanie poriadku vás robí šťastnými. To je niečo pre našu kúpeľňu!

Môže to byť také jednoduché. Začnime s praním. Uteráky, zašpinené košele a ponožky nemusia byť na zemi. Po vyzlečení ich dajte do koša na prádlo a už máte z polovice hotovo. Apropo: S integrovanou policou možno najmä v malej kúpeľni vytvoriť ďalší povrch a úložný priestor, napríklad na osušky alebo obľúbenú izbovú vôňu.Či už veľké alebo malé: organizéry v kúpeľni sú užitočné a poskytujú štýlový nádych.


To isté platí pre organizéry, ako sú kalíšky a koše. Make-up, štetce a vzorky si zaslúžia svoje miesto. To znamená, že pri ďalšom použití je všetko na rovnakom mieste a únavnému hľadaniu a chaosu je koniec. Odhliadnuc od toho, že aj na poličke to vyzerá oveľa krajšie ako húf škatúľ a fliaš. Skutočne šik sú aj malé podnosy a tácky, na ktorých si nájdu svoje miesto šperky alebo mydlá.


PRÍRODNÉ MATERIÁLY SÚ VŽDY TRENDY

Rôznorodosť farieb a skvelý pocit patria medzi ich nezameniteľné prednosti. Organické látky si už podmanili množstvo oblastí v našich domácnostiach a zohrávajú úlohu v každom modernom domácom spa. Či už drevené, kamenné alebo jutové koše – existuje široká škála prírodných materiálov, ktoré sú vhodné do kúpeľne. Bambus je jednoznačne jedným zo základov. Stromovitá sladká tráva zaujme nielen svojím teplým vyžarovaním. Plodina je obnoviteľná a prírodná, udržateľná a recyklovateľná. Je pochopiteľné, že bambus je veľmi obľúbený. Navyše z nej vždy dýcha nádych dovolenky, a preto je ideálna na kúpanie.

Vedeli ste, že mramor sa nachádza v zubnej paste? Vo forme najjemnejšieho prášku sa pridáva ako abrazívum. Smiešne, ale fakt! Tiež sa nám páči, že drahý kameň je viditeľnejší, napríklad vo veľkosti dávkovača mydla alebo ako úložný priestor na podložky. Obzvlášť krásna je kombinácia hladkého tmavého mramoru a svetlého pórovitého travertínu. To dodáva interiéru punc luxusu a opäť dokazuje, prečo sú prírodné materiály absolútnou nevyhnutnosťou a stálymi trendmi v kúpeľni.

No, už ste si všimli: takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Najdôležitejšie však je: Čo sa týka čistého vzhľadu a pekného štýlu, pri zariaďovaní vašej osobnej wellness oázy sa vašej kreativite medze nekladú. Príjemnú zábavu, inšpiráciu a samozrejme relax!

 

 

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať