Jesenný hygge


2024. 5. 28. | Mária

Jesenný hygge

 

Jeseň je synonymom pre teplo domova, kľudnejšie večery a kratšie dni. Je to obdobie, kedy čas plynie tak nejako pomalšie a nemusíme sa nikam ponáhľať. A takýto čas je pekné stráviť s rodinou či s priateľmi.

Každodenný život je veľmi hektický, vypnúť po celom dni a dostať sa do správnej pomalej jesennej nálady tak môže byť ťažké. A možno práve preto sa dánsky recept na pohodu "hygge" stal pred niekoľkými rokmi tak populárnym. Je síce ťažké v slovenčine presne vyjadriť, čo slovo hygge znamená, ale dá sa to predstaviť ako kombináciu šťastia, spokojnosti, rodiny a priateľov. Urobte si vedome čas pre svojich blízkych aj pre seba, sadnite si všetci spoločne k stolu a užívajte si tie krásne životné okamžiky, pretože tieto drobné maličkosti nás v skutočnosti napĺňajú energiou a robia nás štastnými.

Dostať sa do dobrej nálady je predovšetkým na vás, ale my vám k tomu môžeme dopomôcť. Útulné a príjemné prostredie totiž bude perfektným základom pre relax počas jesene a zimy. Či už si budete užívať v teple domova alebo v spoločnosti.

Mäkkučké vankúše, hebké prikrývky, koberčeky a samozrejme osvetlenie v príjemnej teplej farbe. Poradíme vám, ako doma vytvoriť príjemnú atmosféru!

 

 

SVETLÁ ROZSVIETIŤ, MYŠLIENKY VYPNÚŤ!

Skutočný pocit hygge dopomôžu vytvoriť správne farby teplého svetla, plápolajúce sviečky, svetelné reťaze a malé stolné lampy. Na podnos na konferenčný stolík môžete tiež postaviť sviečky rôznych farieb a veľkostí. Potom už len stačí tu a tam dozdobiť domov šiškami, žaluďmi a farebnými listami nazbieranými na prechádzke v lese. Útulne budú vo váze pôsobiť tiež celé vetvičky alebo sušené kvetiny.

Tip: Nebojte sa kombinovať sviečky rôznch farieb a veľkostí, ale neprežeňte to. Bohate budú stačiť tri rôzne farby.

 

 

FARBY ZEME, BIELA A JEMNE RUŽOVÁ

Teplo vášmu domovu dodajú tóny hnedej a béžovej farby, ale tiež ukľudňujúca šedá, čistá biela alebo čierna farba. Všetky tieto farby môžete prejasniť doplnkami v jemnej ružovej, svetlo žltej, tmavo zelenej alebo zlatavej farbe. K zemitým hnedým a béžovým tónom sa budú skvelo hodiť všetky doplnky z prírodných materiálov ako je teplé drevo, hebká bavlna, sviežy ľan či koše pletené z morskej trávy.

 

 

SILA SPOLOČNÉHO ČASU PRI STOLE

Pohostenie je dôležitou súčasťou času stráveného s rodinou a priateľmi. Či už hostíte vy sami alebo ste naopak hosťom, krásne prestretý stôl a jedlo, ktoré si spoločne vychutnáte, sú tým pravým základom pre dlhú konverzáciu.

Pekne a s láskou prestrieť stôl nie je vôbec zložité: dajte na stôl plátený obrus, riad z kameniny alebo porcelánu, pridajte jednoduché poháre a dozdobte sušenými kvetinami a sviečkami.

Jedno jediné pravidlo je potrebné dodržať: menej znamená viac. S výzdobou stola to nepreháňajte. Cieľom nie je nablýskaný stôl, ale harmónia a domácky teplá atmosféra.

A hlavne - nezabúdajte, že veci okolo vás neprinesú hygge za vás. Doprajte si čas na pravidelný odpočinok, užívajte si každodenný život, skrášlite si prostredie okolo seba a potom sa určite ľahšie dostanete do tej správnej hygge nálady.

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať