Jesenné macramé listy


2024. 5. 28. | Pavlína

Jesenné macramé listy

Jesenné dekorácie sú často v znamení zemitých farieb. Dni sú chladnejšie a domov priamo volá po zútulnení. Máme pre Vás jeden tip, ako si vytvoriť dekoráciu z bavlnených povrázkov. Napríklad z tých, ktoré vám doma zostali z balenia darčekov.

 

Potrebujeme

bavlnené povrázky Cotton twist

drevenú paličku

kovovú závesnú dekoráciu ruka Fatimy

nožnice

hrebeň

spínací špendlík

dosku

 

 

Postup

Ustrihneme si dlhší špagát, ktorý prehneme napoly a v závislosti od plánovanej veľkosti listu si niekoľko centimetrov od konca uviažeme uzol, za ktorý si spínacím špendlíkom špagát pripevníme k podložke. Nastriháme si kratšie povrázky rovnakej farby a tie začneme viazať k základnému povrázku následným postupom:

Krátky povrázok si prehneme napoly, pretiahneme pod základným povrázkom z jednej strany. Z druhej strany vzniknutým očkom pretiahneme druhý krátky povrázok a pretiahneme ním konce prvého krátkeho povrázku. Utiahneme.


Tento postup opakujeme tak dlho, až máme list dostatočne dlhý.  

Tvar listu si upravíme nožnicami a povrázkami a následne ho na doske trpezlivo vyčešeme kefou s kovovými štetinami (dá sa kúpiť v každom zverimexe). 

 


Hotový list pomocou jednoduchého oka zavesíme na drevenú paličku.


Uviažte si tieto macramé lísty v ľubovoľných farbách aj množstve. Pokiaľ chcete svoje dielo oživiť a podčiarknuť boho nádych, zaveste vedľa macramé listov ešte kovovú dekoráciu v tvare Fatiminej ruky.

Krásne jesenné dni!

 

 

Zdieľajte to s ostatnými!
Naozaj chcete zmazať položku z košíka?
 
 
Zmazať